Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Deuter

Firma Deuter została założona w 1898 roku w Augsburgu-Oberhausen przez Hansa Deutera. Od początku swojego istnienia zajmowała się produkcją plecaków, ale również namiotów, toreb, galanterii skórzanej i plandek do wagonów kolejowych.

Deuter przez wszystkie lata wspierał i uczestniczył w największych sukcesach wspinaczkowych i turystycznych, potwierdzając tym swoją jakość w najbardziej ekstremalnych warunkach, czego najlepszym przykładem jest pierwsze przejście północnej ściany Eigeru przez Anderla Heckmair’a w 1938 roku. Zdobyte doświadczenie sprawiło, że niemiecka marka stała się jednym z najpotężniejszych producentów plecaków na świecie. Zatrudnieni najlepsi projektanci wprowadzili szereg nowatorskich rozwiązań. Niemiecki producent jako pierwszy wykorzystał do produkcji plecaka powszechnie dziś stosowany nylon. Wprowadzony w 1984 roku system nośny Aircomfort zrewolucjonizował rynek plecaków. W 1990 roku Deuter zaprezentował pierwszy na świecie plecak przeznaczony do uprawiania kolarstwa górskiego.

Obecnie paleta produktów marki Deuter to nie tylko najwyższej jakości, bardzo nowoczesne plecaki do takich aktywności jak trekking, hiking, wspinanie czy kolarstwo, ale także śpiwory, kosmetyczki i portfele podróżne, pokrowce, torby na linę czy woreczki na magnezję.

pixel